SON DAKİKA
haberL haberR

İşte AK Parti'nin son seçim anketi

19.04.2013 14:21  

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın açıkladığı İzmir anketi, iki yıl önceki genel seçim sonuçlarıyla birebir örtüştü.

İşte AK Parti'nin son seçim anketi
BAŞBAKAN Recep Tayyip Erdoğan’ın açıkladığı İzmir anketi, partisini sevindirmedi. Anket, aylardır 'karınca modeli’ çalışma ile köyleri gezen, sandık görevlileriyle evlere giren Ak Parti’nin 2011 genel seçimindeki oy oranını koruduğunu ortaya koydu. Ak Partili milletvekilleri, doğru adayla fark atacaklarını öne sürerken, CHP’li milletvekilleri “Hayal görmeyin” dedi.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın açıkladığı İzmir anketi, iki yıl önceki genel seçim sonuçlarıyla birebir örtüştü. 2011 genel seçimlerinin il genel meclisindeki sonuçlarında, CHP yüzde 43.8, AK Parti yüzde 36.8’di. Başbakan’ın anketinde ise CHP yüzde 43.8 çıktı, AK Parti ise 37.7. Ankette İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu’nun kişisel oyunun parti oyunun iki puan altında çıktığı söylendi.

Anket sonucu, Ak Parti’yi de sevindirmedi. Aylardır 'karınca modeli’ ile milletvekillerinin de katılımıyla köyleri gezen, sandıklarda görev alacaklarla mahallelere giren partinin anketten çıkan oyu, iki yıldır yerinde saydığını ortaya koydu. Ak Partili milletvekilleri sonucu adayın değiştireceğini, doğru adayla fark yaratacaklarını öne sürerken, CHP’li milletvekilleri, “Hayal görmeyin. Bu anket sonuçlarıyla ancak teşkilatın moralini yükseltirsiniz. Ismarlama anketlerinizde bile birinci partiyiz” dedi.

EN AZINDAN GERİYE GİTMEMİŞ

Kültür ve Turizm eski Bakanı, Ak Parti İzmir Milletvekili Ertuğrul Günay, anketle iki yıl önceki seçim sonuçlarının aynı olduğuna dikkat çekerek, “En azından geriye gitmemiş. Önemli olan belediye başkanıyla ilgili kabule bakıldığı zaman kapanmayacak bir fark yok. 37- 43 bandı üç puanlık oy değişikliği ile kapatılır. İzmir seçimlerinde Ak Parti’nin iddialı ve doğru adayla yoğun seçim kampanyası ve Ege Bölgesi’nin duyarlılıklarına özen gösteren doğru söylemle hizmet politikasını anlatıp başarılı olabiliriz” dedi.

SONUCU ADAY DEĞİŞTİRİR

Ak Parti İzmir Milletvekili Rıfat Sait, İzmir’de seçim sonucunu Ak Parti adayının değiştireceğini öne sürerek, “AK Parti oy oranını korumuş. CHP’deki ulusalcıların MHP’ye kaydığı gözüküyor. Anlatılması gereken İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu’nun partisinden düşük oy olması. Bu sonuç, Kocaoğlu’nun CHP’liler tarafından bile istenmediğini gösteriyor. Adayı önemi ortaya çıkıyor. İzmir’deki seçim sonucunu aday değiştirir” dedi.

GAYRET GÖSTERİRSEK BAŞARI BİZİM

Ak Parti İzmir Milletvekili Mehmet Tekelioğlu, “Bu anket sonucu, gayret edersek İzmir’de başarılı olacağımızı gösteriyor. Önümüzdeki süreçte gerçekleri anlatmamız gerekiyor. Kocaoğlu’nun oyunun partisinden az çıkması gayet normal. Şaşılacak bir durum değil. İzmir’de hizmetler iyi gitmiyor. Bunu da herkes görüyor. İzmir, hizmet bekliyor. Daha iyi çalışırsak daha iyi bir sonuç alacağız” dedi.

İZMİR HİZMET ALMIYOR

Ak Parti İzmir İl Başkanı Ömer Cihat Akay, Kocaoğlu’nun partisinden daha az oy almasına şaşırmadığını öne sürerek, “Kocaoğlu başarısız. İzmir hizmet almıyor. Her geçen gün ivme yükselecek. Karınca modeli ile seçimi alacağız. CHP’nin bu kadar olumsuzluk pompalamasına rağmen, AK Parti oyunu korudu” dedi.

ANKETLERE KAPILIP HAYAL KURMASINLAR

CHP İzmir Milletvekili Alaattin Yüksel, Ak Parti anketinin 'ısmarlama’ olduğunu öne sürerek, sorunun 'Pazar günü seçim olsa kime oy verirdiniz’ diye yöneltilmesinin genel seçimi çağrıştırdığını yerel seçimde adayın önemli olduğunu, 'sol görüşlü’ İzmir’de CHP’nin MHP’den bile oy aldığını söyledi. Yüksel, “Aradaki fark artı puan olarak görülüyor. Ancak CHP İzmir’de BDP’den, İP’ten, MHP’den de oy alıyor. Bunlar da hesaba katıldığında CHP’nin oyu yüzde 56. Bizim yaptığımız araştırmalarda CHP 30 ilçede açık ara önde. Anketlere katılıp hayal kurmasınlar. Anketlerle motive olmaya çalışıyorlar. Çünkü moralleri bozuk” dedi.

ABBAS ZORDA

CHP İzmir Milletvekili Mustafa Moroğlu, “Genel seçimdeki oy oranlarını korumalarına sevinmeliler. Hiç sıçrama yapamamışlar. Teşkilatlarını motive etmeye çalışıyorlar. İşler kötü, Abbas zorda. Gerçek anket sokaklardır, herkes CHP’den de Kocaoğlu’ndan da memnun” dedi. Erdal Aksünger de “AK Parti’nin açıkladığı en kötü senaryoda bile CHP önde. Biz de kendi anketimizi yaptırıyoruz. AKP kendine göre bir şablon ortaya koymuş. Biz çalışmalarımıza devam edeceğiz. Bizim partimizde kim aday olursa herkes onun arkasında kilitlenir” diye konuştu. DHA

Paylaş
Tweet
Paylaş
Gönder
Yazdır
A
A
« ANA SAYFAYA DÖN SONRAKİ HABER »
  |  
« ÖNCEKİ HABER
Habere Yorum Yazın
Küfür, hakaret içeren, devlet büyüklerini aşağılayan, yasalara aykırı ifade ve beyanda bulunan yorumlar yayınlanmayacaktır. Yorum kriterlerine aykırı hareket edenlerin IP numaraları adli mercilere teslim edilecektir.
AKP
Misafir - 11:26, 13 Temmuz 2013 Cumartesi
Bundan önce akp'ye oy vermiştim ama baktım ki saadete verirseniz chp gelir diye on senedir oyun kurmuşlar bunu anladım, artık ailecek oyumuz Saadet Partisine inşaallah.
Misafir - 00:42, 18 Haziran 2013 Salı
Misafir - 03:53, 11 Haziran 2013 Salı
Misafir - 03:44, 11 Haziran 2013 Salı
Misafir - 16:28, 14 Mayıs 2013 Salı
DEDİĞİ SABİTKEN,KLÇDROĞLU"AKP MİLİTAN HAKİM VE SAVCILAR ATADI"DİYECEK KADAR ŞAŞIRDI.CHP NİN;NE CUMHURİYET, NE HALK, NE DE PARTİYLE İLGİSİ YOK.BUNLAR SADECE,"ERGENEKONCU"
Misafir - 11:52, 09 Mayıs 2013 Perşembe
CHP:"ISMARLAMA ANKETLERDE BİLE BİZ ÖNDEYİZ"DEMİŞ.SİPARİŞ ANKET KENDİ İŞLERİDİR.YAPTIKLARINI,AKPYE ÇAMUR OLARAK ATIYORLAR.MEHMET MOĞULTAYIN"3000 ADLİ PERSONEL KADROSUNU PARTİLİLERİME VERDİM,MHP YE,AKINCILARA MI VERSEYDİM?"DEDİĞİ SABİTKEN
Misafir - 11:50, 09 Mayıs 2013 Perşembe
Eski bir Akp li yeni bir Mhp li olarak Mhp nin oyu 23 - 25 arasında şu an için bence.
Misafir - 10:34, 07 Mayıs 2013 Salı
Çok doğru söylemişsiniz.
Misafir - 22:40, 04 Mayıs 2013 Cumartesi
bundan önceki her seçimde ak partiye oy verdim. ancak bu aşamadan sonra asla oy vermem. türklüğü ayaklar altına alan din simsarlığı yapan bir partiye bir daha asla oy vermem..çevremde ak partiye oy veren insanlarıda vazgeçirecem emin olun..ne mutlu türküm diyene.
Misafir - 11:13, 27 Nisan 2013 Cumartesi
asla akpye oyum olamaz
Misafir - 17:20, 26 Nisan 2013 Cuma
onlara imralıdaki oy versin gerçi onlar bdp ye veriyordur yazık ya
Misafir - 00:45, 24 Nisan 2013 Çarşamba
MHP'nin izmir mitinginden haber yok.Galiba sizi miting korkuttu.
Misafir - 17:50, 20 Nisan 2013 Cumartesi
Böyle giderse AKP %25 leri bile zor bulur .Bir Akp li olarak üzülüyorum. MHP resmen altımızı oymaya başladı hem CHP den hem bizden oy alıyor !
Misafir - 03:02, 20 Nisan 2013 Cumartesi
[...Kocaeli’ne gelen Akil İnsanlar, esnafIN görüşmelerini protestol nedeniyle yapamamış... " Burada aldığımız kaygıları düşünceleri rapora yansıtmak istiyoruz. Siyasi partilere ve Meclise ileteceğiz. Hükümetten ayrıntıları öğrenme gibi bir talebimiz olmadı..." deyip ayrılmışlar...] basından alıntı
Misafir - 01:20, 20 Nisan 2013 Cumartesi
BASINDAN ALINTI"Biri partinize "AKP" dediğinde tahammül edemiyor, "AK Parti diyeceksin" diye diretiyor, hırçınlaşıyor, kurumsal kimliğinize saygı bekliyorsanız, T.C.'nin kaldırılma çabaları karşısında köpüren kesimlerin isyanına da saygı duyacaksınız.."
Misafir - 00:41, 20 Nisan 2013 Cumartesi
TÜRK milliyetciliğini ve TÜRK'lüğü ayaklar altına alanlara nasıl hala oy verilir anlamış değilim.
Misafir - 00:01, 20 Nisan 2013 Cumartesi
ne %25 i hayalci chpliler :) hayal etmekte mutlu eder insanı, aynen devam
Misafir - 20:44, 19 Nisan 2013 Cuma
bu sözde çözüm sürecinde çok oy kaybettiniz ,AKP %50 yi artık çok zor görür
Misafir - 19:20, 19 Nisan 2013 Cuma
geçen seçimde akpye oy vermiş biri olarak bu saatten sonra 1000 tane oyum olsa bir tanesini vermem hayatları yalan bunların inanmayın
Misafir - 18:12, 19 Nisan 2013 Cuma
@ misafir % 25 larde mi dedin doğrudur siz işinize gelmeyince yarısını okursunuz o % 25'i X 2+%3 ila 5 ekle ondan sonra konuş
Misafir - 17:28, 19 Nisan 2013 Cuma
ak parti yüzde ellilerde olması imkansız geliyor bana bence yüzde 25 lerde
Misafir - 14:47, 19 Nisan 2013 Cuma
Alkışlarsan sende iyisi yok ama eleştiri olunca bu Muhalefetten oluyor ...
Misafir - 14:45, 19 Nisan 2013 Cuma
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın